Incidentul s-ar fi produs într-o casă din apropierea orașului Râbnița, unde se afla un grup de adolescenți. Conform declarațiilor victimei, altercația a pornit după ce unul dintre prietenii săi l-ar fi insultat, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tv8.md.
Băiatul susține că, după ce l-a avertizat că îl va lovi, s-a apropiat de acesta, iar celălalt adolescent l-ar fi lovit în cap cu cablul unui televizor.
Copiii aflați la fața locului i-au acordat primul ajutor până la intervenția adulților.
Mama minorului a depus o plângere, acuzând că fiul său a fost insultat și agresat fizic.
Cazul este examinat de inspectorul pentru minori. În funcție de rezultatele verificărilor, părinții adolescentului acuzat de comportament agresiv ar putea fi sancționați contravențional pentru neîndeplinirea obligațiilor privind educarea copilului.
