După cum relatează Infotag, el a scris despre acest lucru pe canalul său Telegram, considerând că aceştia „au fost foarte vicleni: nu numai că s-au menţinut în funcţii, dar unii chiar au făcut carieră”, transmite Ultimelestiri.md.
„Şi acum culegem roadele. Vedem cu toţii la ce a dus”, a spus fostul vicepremier, susţinând că „aceiaşi oameni l-au şantajat şi pe el, au adus în spaţiul public tot felul de cazuri fără nicio dovadă, au lansat diverse zvonuri împotriva sa…”.
Potrivit fostului vicepremier, acest lucru s-a datorat poziţiei sale potrivit căreia „şmecherii şi escrocii nu trebuie să facă parte din structurile statului şi din procesele de reformă a justiţiei”.
„Va fi mult mai dificil să se realizeze reforma justiţiei astăzi. Dar eu încă mai sper că în acest an se va acorda o atenţie reală cel puţin luptei împotriva corupţiei electorale. În caz contrar, riscăm să pierdem mult mai mult – inclusiv ţara, după viitoarele alegeri parlamentare”, se teme Spînu.

2 comentarii
Pingback: Usatîi, despre scandalul cu Stamate: PAS încearcă să se spele pe mâini - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Directorul ANP, Anatolie Falca, și-a dat demisia la cererea lui Recean - Ultimele ştiri din Moldova