Ofițerul de presă al Inspectoratului de Poliție Bălți, Lilia Harea, a declarat că, până în acest moment, au fost înregistrate cel puțin trei cazuri, transmite Ultimelestiri.md cu referire la unimedia.info.
Potrivit ofițerului de presă, două cazuri au avut loc în satul Elizaveta, iar unul la Bălți.
„Cazurile sunt înregistrate la Inspectoratul de Poliție, iar oamenii legii se documentează. Stabilim circumstanțele”, a spus Lilia Harea.
