Despre această situație a relatat preotul comunei Hîrtop din raionul Florești, Sergiu Boldirescu, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tvn.md.
„De 5 ore stau în vamă, cer o explicație și…. Răspunsul șefului de tură la vamă Sculeni: Nu va place….vă întoarceți în România. Rușine pentru incultură….” A scris Sergiu Boldirescu pe pagina sa de Facebook.
