„Am acceptat ca acest parc simbolic pentru cetățeni să fie la balanța Primăriei Chișinău”, a notat edilul pe o rețea de socializare, transmite Ultimelestiri.md.
Ion Ceban mai spune că a propus includerea subiectului pe agenda Consiliului Municipal Chișinău și urmează să fie supus votului astăzi.
Până acum, obiectivul era gestionat de Ministerul Apărării.

2 comentarii
Pingback: Guvernul va vota: Memorialul, transmis oficial în gestiunea Primăriei - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Complexul Memorial Eternitate, transmis oficial în gestiunea Primăriei - Ultimele ştiri din Moldova