„Aveți nerușinarea să insultați pe toată lumea și să mințiți. Dar cu domnul Plahotniuc vorbeați foarte frumos: „Să trăiți, domn președinte””, a spus Radu Marian, transmite Ultimelestiri.md cu referire la unimedia.info.
„Eu la vioară nu i-am cântat lui Plahotniuc. Mama mea, Dumnezeu să o ierte, bani de la Plahotniuc nu a luat, nici de la stat nu a luat”, i-a spus în replică Ion Chicu.
Anterior, deputatul PAS Radu Marian a afirmat că fotografiile în care apare în preajma lui Vladimir Plahotniuc datează din perioada studenției, când, spune el, nu era clar pentru toți cine este fostul lider PDM. Totodată, parlamentarul a recunoscut că Fundația Edelweiss a susținut orchestra fratelui său.
