Grădinița a fost vizitat astăzi, 26 februarie, de viceprim-ministrul Vladimir Bolea, transmite Ultimelestiri.md.
„Proiectul a inclus renovarea acoperișului, eficientizarea energetică a clădirii, modernizarea căilor de acces și amenajarea spațiilor exterioare. Au fost construite zone pavate noi, instalate borduri și reamenajate spațiile verzi, pentru un mediu educațional mai sigur și mai confortabil pentru copii”, a precizat ministrul Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Vladimir Bolea.
Investiția a fost realizată prin Fondul Național pentru Dezvoltare Regională și Locală, în parteneriat cu Primăria municipiului Cahul, contribuind la reducerea consumului energetic și a pierderilor de căldură cu aproximativ 30%.
