Judecătorul a primit o donație de 50 de mii de euro de la mama sa. De asemenea, a primit ca donație un teren intravilan de 5 ari, evaluat la peste 300 de mii de lei și un alt bun imobil care ar valora aproape 73 de mii de lei, transmite Ultimelestiri.md cu referire la tv8.md.
Oleg Melniciuc a declarat pentru TV8 că bunurile imobile care i-au fost donate nu sunt dintre cele vizate în dosarul penal privind îmbogățirea ilicită.
Citește mai departe pe tv8.md.
