Administrația publică locală a finalizat toate procedurile necesare lansării lucrărilor de reparație, inclusiv proiectarea. Astfel, în scurt timp, lucrările vor începe de la intersecția cu strada Ștefan cel Mare, porțiunea cea mai deteriorată, urmând ca reparațiile să continue pe restul străzii, transmite Ultimelestiri.md.
„Treptat, aducem în ordine infrastructura orașului și ne respectăm angajamentele. Chiar dacă au existat dificultăți legate de această stradă, noi am mers mai departe. Vom începe lucrările imediat ce ne vor permite condițiile climaterice. Ne dorim ca în acest an să mergem mai departe cu noile realizări. Noi construim orașul”, a declarat Alexandr Petkov.
