Potrivit proprietarul microbuzlui, totul s-a întâmplat pe strada Valea Trandafirilor 6/1 din sectorul Botanica al Capitalei, transmite Ultimelestiri.md.
„Mi-am parcat mașina și am mers acasă. A doua zi, de dimineață, am depista că geamul automobilului este spart”, susține bărbatul.
Din imaginile video surprinse de o cameră de supraveghere putem observa cum indivizii se apropie de microbuz, sparg geamul și pătrund în interiorul mijlocului de transport. La scurt timp, văzând că nu au ce lua din microbuz, aceștia au ieșit din el și au plecat într-o direcție necunoscută.
Acesta precizează că nu este pentru prima dată când acești doi indivizi îi sparg geamul microbuzului.
„Pentru noi e okay deja, nu ni s-a luat nimic, dar vrem să-i cunoască lumea, să vadă cine sunt ei. Am mai avut două cazuri de genul dat”, spune proprietarul mașinii.
El susține că a apelat anterior la poliție, însă nu s-au întreprins măsuri în acest sens. „Ne-au zis că ei sunt minori și nu se poate de făcut nimic. Însă eu am văzut din video că ei sunt oameni mari, și de ani sunt mari”, a mai precizat bărbatul.
