Potrivit șefului Serviciului de presă al Poliției Capitalei, Natalia Stati, IP Botanica a fost sesizat astăzi, 2 aprilie, precum că pe Șoseaua Muncești, în curtea unui bloc locativ, a fost depistat un tânăr înjunghiat, transmite Ultimelestiri.md.
În urma cercetărilor la fața locului, oamenii legii au stabilit că între victimă, un tânăr de 24 de ani, și persoana suspectă, de 26 de ani, s-ar fi iscat un conflict. În consecință, suspectul l-a înjunghiat pe tânărul de 24 de ani.
Victima a fost imediat transportată la spital pentru îngrijiri medicale. Pe caz a fost inițiată o anchetă penală, iar suspectul a fost reținut pentru 72 de ore.
Toate circumstanțele urmează a fi stabilite de oamenii legii.
