La masculin, titlul național a fost câștigat de Vladislav Ursu, urmat de Andrei Puțuntică. Medaliile de bronz au fost obținute de Denis Țerna și Cezar Cozmolici, transmite Ultimelestiri.md cu referire la IPN.
La feminin, campioană a devenit Alexandra Chiriacova, care a învins-o în finală pe Olga Blizneț. Medaliile de bronz au revenit Alinei Pulucciu și Valeriei Cravcenco.
În proba de dublu mixt, aurul a fost câștigat de perechea Vladislav Ursu – Alexandra Chiriacova, iar argintul de Denis Țerna și Aliona Ni. Podiumul a fost completat de duetele Andrei Puțuntică – Inna Leșcinscaia și Veniamin Dubrovin – Olga Blizneț.
Competiția națională a făcut parte din etapa de pregătire pentru Campionatul Mondial, care se va desfășura la Londra în perioada 28 aprilie-10 mai.
