Igor Grosu a menționat că a părăsit sala „împreună cu președinții parlamentelor mai multor țări, în semn de solidaritate cu Ucraina”, transmite Ultimelestiri.md, cu referire la infotag.md.
„Încă din prima zi a invaziei Federației Ruse, Moldova a susținut țara vecină. De trei ani, Ucraina luptă pentru suveranitate, pentru integritatea și indivizibilitatea țării.
Datoria noastră este să-i fim alături ca semn de respect pentru poporul care vrea să-și decidă propriul viitor, să fie stăpânul propriei case”, a declarat Igor Grosu.

Un comentariu
Pingback: Igor Grosu, la Geneva: R. Moldova rămâne fermă pe drumul european - Ultimele ştiri din Moldova