Sora bărbatului a povestiti povesteşte cu lacrimi în ochi despre ce s-a întâmplat în seara zilei de duminică. Femeia spune că bărbatul a pornit duminică la amiază din Florica, unde locuieşte fiica lui, spre Coşcalia, transmite Ultimelestiri.md cu referire la Publika.media.
„Ei s-au pornit la mine pe la 11:00. Pe urmă i-a spus fiica la nepot să se ducă cu calul să le ducă nişte haine, că ei erau subţiri îmbrăcaţi. El cu greu a răzbătut şi le-a dat hainele. El le-a propus să meargă la Florica să se odihnească. S-au pornit, dar concubinei i-a stat rău şi s-au întors înapoi la maşină", a povesti femeia.
Ultima dată când au vorbit, bărbatul i-ar fi spus că i se descarcă telefonul.
„Mi-a spus aşa: Axenia sunt pornit dar mai bine nu porneam, pentru că ne-am blocat la ieşire din Florica. Am mai sunat şi mi-a spus că nu poate vorbi, că se termină telefonul şi aşa s-a descărcat”, povestește femeia.
Ultimelestiri.md amintește că două persoane au decedat într-un automobil blocat în nămeți. Cadavrele acestora au fost găsite azi-dimineață, în jurul orei 08:35, la intrarea în localitatea Coșcalia, raionul Căușeni.
De asemenea, un bărbat a fost depistat mort noaptea trecută, pe un traseu din raionul Criuleni.

9 comentarii
Pingback: Recean cere demisia șefului Serviciului 112: Ei doar preiau informația - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Cine e vinovat de moartea cuplului din Căușeni: 112 nu poartă răspundere - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Tragedia din Căușeni: Discuțiile dintre operatorul de la 112 și IGSU, publicate - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Tragedia de la Căușeni: O înregistrare arată că 112 a anunțat pompierii - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Analist: Republica Moldova are nevoie de o aplicație de alertă pentru a evita tragediile - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Ce spun rudele cuplului decedat în nămeți la Căușeni: 112 e de vină - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Șeful ASD: Nu avem tehnică pentru a interveni în situaţii de criză - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Foști demnitari, după tragedia din Căușeni: Fiecare are o parte din vină - Ultimele ştiri din Moldova
Pingback: Gheorghe Gonța: Dacă în Moldova ar exista presă, atunci Guvernul ar zbura - Ultimele ştiri din Moldova